Access Consciousness® znamená přístup k vědomí. Je to soubor nástrojů a procesů, které nás vedou k tomu, abychom věřili ve svou schopnost vědět to, co je pro nás nejlepší, tzn. abychom věřili sami v sebe, jinými slovy, abychom věděli, že víme.

Access navodí změnu myšlenek pomocí otevřených otázek, které inspirují naší mysl k novým možnostem. Je to ochota a schopnost být zcela vědomý a v přítomnosti ve všech oblastech svého života.

Základem a prvním stavebním kamenem všeho v Access Consciousness® je Access Bars®. Tato metoda vznikla v USA v roce 1990 a od té doby přispěla ke změně životů desítek tisíc lidí po celém světě.

Hnutí Access Consciousness® funguje již ve 173 zemích.

Mantra Accesu zní:

All of my Life Comes to Me with Ease and Joy and Glory.
Vše v životě ke mě přichází s lehkostí, radostí a slávou!

Zakladatelem je Gary Douglas

Autorem je Gary M. Douglas, který je zároveň zakladatelem společnosti Access Consciousness® – globálního hnutí, které transformuje život pomocí jednoduchých a přesto hlubokých nástrojů. Gary se stal mezinárodně uznávaným myslitelským vůdcem, facilitátorem a průkopníkem.

Gary Douglas (vlevo) a Dr. Dain Heer (vpravo)

Narodil se v Midwest USA a vyrůstal v San Diegu v Kalifornii v „normální“ rodině střední třídy. Gary byl od raného věku fascinován lidskou psychikou. Poté, co absolvoval psychologické vzdělání a vybudoval úspěšnou kariéru jako realitní makléř v Santa Barbaře v Kalifornii, se zájem Garyho přesunul k touze pomáhat lidem „vědět, co vědí“ a pomáhat vytvářet pozitivní změny ve světě a v životě lidí.

Gary Douglas se před téměř třiceti lety dostal ve svém životě do stavu, kdy mu nic nefungovalo. Přišla mu na mysl zásadní otázka:

„Kým mohu být, co mohu udělat, mít, vytvořit nebo generovat, aby můj život a svět byl lepším místem? Co si mohu uvědomit, vědět a být, aby můj život stál za to žít?“

Pokládání zásadních otázek umožnilo Garymu rozpoznat a začít rozvíjet své schopnosti a nadání. Přicházely mu informace, jak lidé mohou změnit každou oblast svého života. Tak vznikl nástroj, který se zabývá 32 body na hlavě, nástroj Access Bars®.

Jedním z hlavních představitelů Access Consciousness® je Dr. Dain Heer. Dostal do situace, kdy chtěl skončit se svým životem. Našel inzerát na sezení Access Bars® a to mu zachránilo život. Později se Dr. Dain stal nejbližším spolupracovníkem Gary Douglase.

Vaše volba je to, co tvoří vaši budoucnost.

Gary Douglas, zakladatel metody

Pro koho je Access určen?

  • Pro toho, kdo je připraven a ochoten zcela změnit svůj život.
  • Pro toho, kdo touží mít ve svém životě více vědomí.
  • Pro toho, kdo chce být přínosem pro sebe, pro ostatní a pro planetu.

Nástroje Access nám pomáhají uvědomit si sebe sama, coby nekonečnou bytost, jíž ve skutečnosti jsme a vstoupit tak do možností tvořit si život za hranice toho, čemu jsme uvěřili. Uvolní polaritu, uvěznění, podmíněnost a omezení v myšlenkách, pocitech a emocích.

Více se dozvíte na webových stránkách společnosti Access Consciousness® (anglicky).