Je to metoda vhodná i pro mě?

Ano. Metoda je vhodná pro každého, kdo je ochotný změnit svůj život. Nepotřebujete žádné zvláštní předpoklady ani dovednosti :-) Dokonce ani nemusíte věřit, že metoda funguje. Stačí být otevřený změně a rozhodnout se pro ni.

S čím vším mi může Access Bars® pomoci?

Se vším, co jste ochotni ve svém životě změnit. Metoda Vám může pomoci např. v obtížných životních situacích, může Vám pomoci uvolnit stres a napětí, odstranit psychické problémy, pomůže s odstraněním nejrůznějších bolestí v těle, pomůže zrychlit hojení a rehabilitaci po lékařských zákrocích či úrazech, a mnoho dalšího.

Jak dlouho trvá sezení Access Bars®?

Samotné sezení Access Bars® trvá zpravidla cca 1 hodinu. Pokud přicházíte na sezení z důvodu vyřešení nějakého konkrétního tématu ve svém životě, pracujeme ještě s tzv. Access Otázkami a pak sezení trvá zpravidla 1,5 hod. U dětí trvá sezení, v závislosti na jeho věku, většinou poloviční dobu nebo po dobu, po kterou jsou schopni zůstat v klidu.

Nemá mi kdo pohlídat dítě, mohu je vzít na sezení s sebou?

Ano. Děti jsou na sezení přínosem a zpravidla jsou velmi klidné. V případě že však řešíte v životě nějaké konkrétní téma a budeme pracovat s otázkami, budu potřebovat Vaši pozornost :-) A vezměte tedy v úvahu temperament Vašeho dítěte. Pokud máte malé miminko, může být po celou dobu s Vámi a může např. ležet na Vás a užít si sezení s Vámi.

Mám hyperaktivní dítě, jsou Barsy vhodné i pro ně?

Ano. Na hyperaktivní děti působí Barsy velmi příznivě a v průběhu sezení jsou většinou velmi klidné. Naše děti jsou však odrazem nás samých, proto doporučujeme, aby rodiče takového dítěte zvážili sezení také, popř. nejprve absolvovali sezení sami a poté ho dopřáli svému potomkovi :-)

Pomohou Bars i mému dítěti?

Ano. Děti přijímají Barsy s naprostou lehkostí a působí na ně velmi příznivě. Navíc dětem stačí cca poloviční doba, než dospělým klientům.

Co jsou to Bars?

Bars je 32 bodů v oblasti hlavy. Každý bod představuje/ovlivňuje jinou oblast života, např. peníze, kreativitu, smutek, radost, sexualitu, stárnutí atd.

Cílenými dotyky na těchto bodech (jejich kombinací) se aktivuje elektromagnetická složka myšlenek, pocitů, emocí, postojů a přesvědčení, které si během života vytváříme a které v nás zůstávají uloženy, podobně jako v počítačové databance. Barsy si můžete představit jako tlačítka, díky kterým máme k této databance přístup. Rozprouděním Bars se ve vašem životě snadno mění vše, co si přejete změnit.

Může mi Access pomoci vyřešit zdravotní problém?

Ano. Access Vám může pomoci s čímkoliv, pro co se rozhodnete změnit, tedy i s vyřešením zdravotního problému. Zdravotní problémy jsou „pouze“ odrazem našeho vnitřního nastavení a dovolíme-li si změnit to, co je uvnitř nás, projeví se to i navenek naším uzdravením.

Jak dlouho Barsy působí?

Říká se, že po spuštění Barsů zůstanou otevřeny cca dva týdny. Proto se doporučuje další sezení absolvovat až po této době. Po celou tuto dobu je nám umožněno, aby naše bloky odcházely z našeho těla. Ve chvíli kdy se bloky uvolní/rozpustí, jsou změny v našem životě trvalé.

Pokud si však sezení dopřejete častěji, není to na škodu. Naše těla Barsy milují a proto jim to nemůže ublížit, ba naopak :-)

Stačí mi jedno sezení nebo musím přijít vícekrát?

Každý jsme jiný a každý jsme na své cestě životem různě daleko, proto se nedá na tuto otázku odpovědět jednoznačně :-). Sezení Access Bars® se doporučuje zopakovat alespoň třikrát s odstupem dvou až tří týdnů, ale je to čistě na klientovi. Jsou klienti, kterým jedno sezení může naprosto změnit celý život. o 180 stupňů. A jsou klienti, kteří potřebují více sezení a jdou ve změnách ve svém životě krůček po krůčku. Záleží na Vašem rozhodnutí a ochotě Váš život změnit.

Nemohou mi Barsy ublížit?

Ne. Metoda Access Bars® i ostatní techniky a procesy Access Consciousness® jsou naprosto bezpečné a šetrné, jak k našemu tělu, tak k naší psychice. Doteky na hlavě jsou velmi jemné. Access Bars® pracují na bázi kvantové terapie a lze si je představit jako kvantovou akupresuru.

Co klienti nejčastěji prožívají/cítí při sezení Access Bars®?

Je to velmi různé. Někdo necítí vůbec nic, jen se po sezení cítí jako po příjemné masáži. A jiní klienti mohou cítit brnění v různých částech těla, mohou vidět barvy, cítit proudění energie, mohou se jim vybavovat zážitky z dětství či mohou mít různé vize.

Naučím se to i já?

Ano. Metoda je velice jednoduchá a naučí se jí opravdu každý. S velkou lehkostí se jí učí dokone i malé děti, pokud o to sami projeví zájem :-) K praktikování metody nepotřebujete žádné zvláštní znalosti či dovednosti a dokonce ani nepotřebujete cítit energie.

Sám autor metody Gary Douglas, i jeho nejbližší spolupracovník Dr. Dain Heer, mluví o tom, že na začátku byli snad těmi nehoršími praktiky na světě. A když se to naučili oni, zvládne to opravdu každý :-)

Mohu se zúčastnit Bars výměny i když nemám kurz?

Ne. Bars výměna je určená pouze pro praktiky Access Bars®. Pokud se chcete výměn účastnit, doporučuji Vám navštívit některý z našich kurzů, či kurz jiného facilitátora, který je Vám sympatický :-) Poté se můžete výměn účastnit, dělat výměny se členy Vaší rodiny a přáteli a nebo dokonce výměny pro jiné praktiky sami pořádat :-)

Slyšela jsem, že praktikovi Access Bars® může sezení také pomoci i v případě, že Barsy dává klientovi. Je to pravda?

Ano. Praktik procesů Access je „pouze“ jakýmsi kanálem, který klientovi spustí Bars a umožní mu, aby se jeho bloky postupně začaly uvolňovat. A v případě, že se klientovo téma týká i praktika, pak proces pomáhá uvolňovat bloky i jemu. I praktik je na cestě ve svém životě a je to normální člověk, není to nějaký osvícený Guru, který má vyřešený celý svůj život a všechny bloky/závěry/přesvědčení v sobě. Proto i tato situace může nastat. Toto však nijak nemůže ovlivnit průběh sezení.

Kdo metodu Access Bars® vymyslel?

Autorem metody Access Bars® je Gary M. Douglas, který je zároveň zakladatelem globálního hnutí (a stejnojmenné společnosti) Access Consciousness®. Narodil se v USA a metodu přivedl na svět v roce 1990, poté co se rozhodl pomáhat lidem „vědět co vědí„. Metoda je v současné době rozšířena do 173 zemí světa.

Co je Access Consciousness®?

Access Consciousness® je ucelený systém nástrojů, technik a procesů, které nás vedou k tomu, abychom si tvořili život podle sebe, tedy takový, který si přejeme žít. V překladu Access Consciousness® znamená přístup k vědomí. Díky přístupu k vědomí se začneme dívat na svět jinak. Tento systém nám postupně umožní v každodenním životě odstranit všechny bloky a bariéry, které jsme v průběhu svého života nasbírali a které nám brání žít takový život, po kterém toužíme.

Co je to vlastně to vědomí?

Vědomí je schopnost bytí bez jakýchkoliv soudů, závěrů a posuzování. Tzn., že si uvědomujeme/víme, že nic zlého ani dobrého neexistuje a víme, že toto posuzování vždy závisí jen na našem úhlu pohledu.

Svůj život si tvoříme každým rozhodnutím, které je buď vědomé nebo nevědomé. Když je většina našich rozhodnutí nevědomá, často pak nežijeme život jaký chceme.

Jak probíhají kurzy Access Bars®?

Kurz je jednodenní a zpravidla probíhá od 9:00 do 17:00 hod s přestávkou na oběd. Nejprve obdržíte oficiální manuál, barevnou mapu přístupových bodů (Barsů) s podrobným popisem a mapu s fotografiemi Garyho, který spouští Bars Dainovi. Seznámíme se s tím, jak metoda funguje a představíme si jiné nástorje Access Consciousness®. Vše v českém jazyce. Poté se Vám prostřednictvím videa (s českými titulky) představí autor metody Gary M. Douglas a jeho nejbližší spolupracovník Dr. Dain Heer.

V půběhu kurzu sezení BARs 2× obdržíte a 2× ho poskytnete. V průběhu celého kurzu budete mít prostor pro Vaše otázky, na které se Vám budu snažit zodpovědět :-) Na závěr se dozvíte informace o poskytování Bars sezení klientům a podmínky podnikání jako praktik Access Bars®.

Po skončení kurzu obdržíte certifikát praktika Access Bars®. Po kurzu získáte i mojí průběžnou podporu :-)

Jaká je cena kurzů?

Cena všech kurzů je stanovena společností Access Consciousness®. Pro rok 2019 jsou ceny stanoveny následujícím způsobem. Absolvování prvního kurzu Access Bars® stojí 6 200,-Kč. Opakování kurzu stojí 3 100,-Kč. Studenti do 18 let platí 3 100,-Kč. Děti do 15 let, v doprovodu dospělého platícího účastníka, mají kurz ZDARMA.


Máte otázku, na kterou jste zde nenašli odpověď?

Napište mi na lenka@bars-domazlice.cz a já Vám na ni ráda odpovím :-)